Piotr tuse jaworski

Piotr TUSE Jaworski – popularny i niezwykle aktywnie działający gdański artysta streetartowy. Tworzy w miejskiej przestrzeni w powszechnie rozpoznawalnym już stylu. Najbardziej znane są jego duże produkcje z fotorealistycznymi portretami, a pierwsze projekty funkcjonują w szkolnych podręcznikach, ilustrując streetart jako dziedzinę sztuki.

Związany z Gdańskiem, niemal zrośnięty z dzielnicą Wrzeszcz i silnie kojarzony z Trójmiastem twórca obrazów, które ‘funkcjonują’, bo tak właśnie mają działać – zostać zaobserwowane przez odbiorcę i zacząć żyć w jego wyobraźni od momentu minięcia się przechodnia z obrazem na ruchliwej ulicy. Tworzy od ponad dwóch dekad, nie zwalniając tempa w zapełnianiu trójmiejskiej przestrzeni i szukając ciągle nowych miejsc dla swoich projektów.

ABSOLWENT wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. MALARZ GRAFFITI gdańskiej grupy Double S Crew od 1995 roku.

ARTYSTA wystawiający swoje płótna graffiti na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Reprezentował Polskę na zlocie miast Hanzy w Herford.

ZAŁOŻYCIEL Agencji Reklamowej Tusestudio, funkcjonującej na rynku od 1999 roku.

AUTOR prac publikowanych w magazynach: DosDedos, HIRO, BACKSPIN, Magazyn Hip Hop, Ślizg, Brain Damage. PROMOTOR I ORGANIZATOR cyklu tuseWYSTAW – graffiti / street art / sound, podczas których występuje z muzykami w setach nu jazzowych.

PASJONATA polskiej sceny turntablistycznej. Współtwórca filmów Dj`s Super Cuts 1 (2001) Dj Super Cuts 2 (2013) oraz transmisji z zawodów didżejskich federacji ITF, IDA. Tworzył i współpracował przy wydaniach mixtapów czołowych polskich didżejów, takich jak Dj Krime, Taśmy Trzaski, DMC, Pistolet, Mental Cut. Supportował wykonawców takich jak: Deekline, Netsky, Logistic, Featurecast, Vadim, Mr. Krime, Falcon, Twister, Plash. Prezentowane style muzyczne: nu jazz/bassmusic/ragga jungle. mixcloud.com/tuse/, członek legendarnej Double S Crew (DSC).

TATUATOR związany z powstałym 2002 roku w studiem DanzInk – miejscem, jak podkreśla, przesyconym kulturą streetartu, historią i pasją do tatuażu – rzemiosła, które, jak twierdzi, uprawia z wielkim zamiłowaniem i pokorą.

TWÓRCA wielkoformatowych murali komercyjnych, grafik ściennych komercyjnych, projektów reklamowych dla firm.

nasza oferta: malowanie murali